vsc
26 اسفند 1401 - 14:43

امام جمعه موقت ورامین: مردم انقلابی ناهنجاری‌های فرهنگی را نمی‌پذیرند

امام جمعه موقت ورامین بر لزوم مطالبه گری مردم برای اصلاح وضعیت فرهنگی و لزوم عمل مسئولان به قانون به ویژه در موضوع عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: مردم مؤمن و انقلابی به هیچ وجه برخی ناهنجاری‌های فرهنگی را بر نمی‌تابند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ورامبن، حجت الاسلام حسین قدوسی نژاد امام جمعه موقت ورامین ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ورامین که در مصلی مسجد صاحب الزمان (عج) برگزار شد، طی سخنانی به محکومیت جنایات رژیم غاصب صهیونیستی و تجلیل از مردم مقاوم فلسطین پرداخت و اظهار کرد: رژیم غاصب صهیونیست وحشی گری را به بیشترین درجه خود رسانده است.

وی سپس بر لزوم مطالبه گری مردم برای اصلاح وضعیت فرهنگی و لزوم عمل مسئولان به قانون، به ویژه در موضوع عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: مردم مؤمن و انقلابی به هیچ وجه برخی ناهنجاری‌های فرهنگی را بر نمی‌تابند.

امام جمعه موقت ورامین سپس بر صرفه جویی در مصرف آب خصوصاً در این روزهای پایان سال تاکید کرد و ادامه داد: مردم در شستشوها دقت بیشتری کنند، تا آب هدر نرود.

حجت الاسلام قدوسی نژاد همچنین بر تلاش مردم و مسئولان بر حفظ حرمت ماه مبارک رمضان تاکید کرد و افزود: ماه رمضان ماه خودسازی است و باید از این ماه پر فضیلت به نحو شایسته استفاده برد.

وی با اشاره به توافق اخیر عربستان و ایران بیان کرد: این توافق به نفع کل کشورهای منطقه به ویژه کشورهای اسلامی است که اگر به طور کامل اجرا شود زمینه‌ساز اتحاد کشورهای اسلامی است.

خطیب جمعه ورامین اضافه کرد: البته از این توافق ذوق زده نیستیم، مخالف هم نیستیم، این رابطه پس از گذشت هفت سال، اثرات بسیار مثبتی در معادلات سیاسی، امنیتی و اقتصادی دو کشور و منطقه خواهد داشت، اما قطعاً برنده این توافق جهان اسلام است، زیرا ایران و عربستان هر دو کشورهای تأثیرگذاری در منطقه و جهان اسلام هستند و روابط دیرینه‌ای با هم دارند.

امام جمعه موقت ورامین خاطرنشان کرد: عصبانیت و ناراحتی رژیم غاصب صهیونیستی و ناخرسندی استکبار جهانی از این توافق نشان می‌دهد که این توافق ثمرات خوبی خواهد داشت.

حجت الاسلام قدوسی نژاد به وفای به عهد ایران اسلامی به توافقات بین المللی اشاره کرد و گفت: ایران هرگز زمینه ساز نقض توافق نبوده است و در برجام هم، این دولت آمریکا بود که برجام را نقض کرد.

وی به جریان ملی شدن صنعت نفت اشاره و بیان کرد: این نهضت با حمایت و فداکاری آیت‌الله کاشانی و رهبری مصدق در ابتدا به دستاوردهای مهمی دست پیدا کرد، اما این روز تاریخی با همه ویژگی‌هایی که داشت یک درس و یک عبرت برای همگان دارد.‌

خطیب جمعه ورامین ادامه داد: ملی شدن صنعت نفت نشان داد اگر ملت و دولت در کنار هم باشند می‌توانند دست به کارهای بزرگی بزنند؛ همانطور که توانستند جلوی غارت نفت ایران توسط انگلستان را بگیرند.

امام جمعه موقت ورامین به عبرت‌های ملی شدن صنعت نفت اشاره کرد و گفت: مصدق پس از اعتماد به آمریکا دچار شکست شد و همه تلاش‌هایش ناکام ماند، نهضت ملی شدن صنعت نفت با تشکیل حکومت ملی ادامه پیدا کرد اما با کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد شکست خورد که دلیلی جز فاصله گرفتن مردم از این نهضت و اعتماد به آمریکا نداشت.‌

پایان پیام/۶۷۰۳۷

منبع: فارس
شناسه خبر: 1097721